Jak dobrać rodzaj opakowania do produktu?
Jednym z czynników wpływających na ostateczny koszt i wygląd produktu jest wybór opakowania. Niektóre wyroby będą dobrze sprzedawały się w niedrogich, kartonowych pudełkach. Inne z kolei wymagają zastosowania droższych i mocniejszych tworzyw.
Do czego nadają się opakowania kartonowe?
Poszukując informacji do stworzenia idealnego zabezpieczenia produktu, warto przejrzeć asortyment firm produkujących opakowania. Jednym z najtańszych, a zarazem najbardziej ekologicznych rozwiązań są opakowania kartonowe. Są lekkie i uniwersalne, a przy tym wytwarzane z materiałów z recyclingu. Pasują do wyrobów w nurcie eko i bio, które podkreślają dbałość o środowisko naturalne. Doskonale sprawdzają się w transporcie, ochraniając przewożone rzeczy. Jeśli planujesz przewozić delikatne wyroby, jak szkło, ceramika czy elektronika, możesz zastosować opakowania z tektury falistej. Mają one grubsze ścianki niż w przypadku zwykłej tektury i tym samym lepiej amortyzują wstrząsy.
Co przechowywać w opakowaniach z tworzyw sztucznych?
Opakowania z tworzyw sztucznych są droższe, ale też mocniejsze, dlatego też dają więcej możliwości. Te produkowane z polipropylenu są odporne na działanie substancji chemicznych. Możesz bez obaw umieścić w nich kosmetyki, lekarstwa, nawozy, środki spożywcze oraz środki powierzchniowo czynne, takie jak kleje, farby, lakiery i detergenty. Innym rodzajem zabezpieczenia dla wymagających rzeczy są opakowania ESD. Mają one właściwości antystatyczne, które są konieczne przy składowaniu i przewożeniu produktów elektronicznych. Powstaje bariera, która chroni wrażliwe przedmioty przed wyładowaniami elektrostatycznymi, mogącymi powstać przez tarcie lub zbyt małą odległość pomiędzy dwoma sprzętami. Takie opakowania mogą mieć formę m.in. folii, pianek czy torebek.